DRK123 (PC) Картон Компресија тестер

Краток опис:

DRK 123(PC) Carton Box Compression Tester is professionally used to test the compression resistance property of carton box. Product Features 1. Computer control; high automaticity; fast data collection; test automatically; intelligent judgment; 2. Three test methods


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DRK 123 (компјутер) картонска кутија Компресија тестер е професионално се користи за тестирање отпорност на компресија сопственост на картонска кутија.
  Product Features
  1. Computer control; high automaticity; fast data collection; test automatically; intelligent judgment;
  2. Три методи за тестирање


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!