DRK141P-II Мерач на дебелина на неткаен материјал (тип на рамнотежа)

Краток опис:

Употреба на производот: Се користи за одредување на дебелината на гломазните неткаени ткаенини со дебелина од ≤ 20 mm и дебелината на неткаените ткаенини со голема компресија.Во согласност со стандардите: GB/T 24218.2-2009 Текстил – Методи за тестирање за неткаен материјал – Дел 2: Определување дебелина, ISO 9073-2-1995 Текстил-Метод на тестирање за неткаен материјал-Дел 2 Определување дебелина.Технички параметар: 1. Површина на подножјето на притискачот: 2500mm2;2. Површина на референтна табла: 1000mm2;3. Со уред за стегање кој околу ...


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Употреба на производот:

  Се користи за одредување на дебелината на гломазните неткаени ткаенини со дебелина од ≤ 20 mm и дебелината на неткаените ткаенини со голема компресија.

  Во согласност со стандардите:

  GB/T 24218.2-2009 Текстил – Методи за тестирање за неткаен материјал – Дел 2: Определување дебелина, ISO 9073-2-1995 Текстил-Метод на тестирање за неткаен материјал-Дел 2 Определување дебелина.

  Tтехнички параметар:

  1. Површина на подножјето на притискачот: 2500mm2;

  2. Површина на референтна табла: 1000mm2;

  3. Со уред за стегање што може вертикално да го закачи примерокот помеѓу подножјето на притискачот и референтната плоча;

  4. Притисокот обезбеден од лактната рачка: 0,02 kPa;

  5. Противтежа: (2,05±0,05) g;

  6. Завртка за притискање: непрекинато прилагодување на положбата на стапалото за притискање;

  7. Време на притисок: 10s;

  8. Следење на репер за рамнотежа: 0,01мм;

  9. Точност на мерење: 0,1мм;

   

  Cлиста на конфигурации:

  1. 1 домаќин

  2. 1 сертификат за производ

  3. Упатство за производот 1 копија

  4. 1 испратница

  5. 1 приемен лист

  6. 1 производ сликовница


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!