DRK133 Heat Seal Tester

Përshkrim i shkurtër:

DRK133 Heat Seal Tester vulos mostër për të përcaktuar parametrat vula e filmit bazë, filma laminuara, letër Veshje dhe ngrohjes tjera nënshkrimin filma laminuara në përputhje me kërkesat e standardeve relative. Parametrat vulë përfshijnë ngrohjes temperaturën vulë, kohë të banuar, dhe presionin e vulës ngrohjes. Materialet vulë Heat që kanë pikëpamje të ndryshme e shkrirjes, stabilitetin ngrohjes, fluidness, dhe trashësi të mund të tregojnë veti të ndryshme vulë të ngrohjes, të cilat shkaktojnë teknikë padyshim ndryshme vulë. Na ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  DRK133 Heat Seal Tester seals the specimen to determine the seal parameters of basic film, laminated films, coating paper and other heat sealing laminated films according to the requirement of relative standards. The seal parameters include heat seal temperature, dwell time, and the pressure of heat seal. Heat seal materials that have different melting point, heat stability, fluidness, and thickness of could show various heat seal properties, which cause obviously different seal technique. Users can obtain standard and accurate heat seal index by DRK133 Heat Seal Tester .

  Product Features
  Kontrollin e mikro-kompjuter; Ekran LCD;
  Ndërfaqja Manu, bordi PVC operacion;
  PID sistem digital kontrollit të temperaturës:
  themelor cilindër të dyfishtë lak njekohshem;
  Mënyra fillimi Dy testi i manuale dhe këmbë pedale;
  Kontrolli i pavarur temperatura e kokës së sipërme dhe të poshtme vulë të ngrohjes;
  Ndryshme sipërfaqet vulë ngrohjes bërë me porosi;
  Përmbledhur edhe-temperatura e ngrohjes tub nga alumini;
  Futje shpejtë dhe ndarja tub ngrohje plug;
  Dizajn anti-djegje;
  Port RS232;

  Product Application
  It is applicable to determine the seal parameters of plastic film, laminated film, paper-plastic composite film, co-extruded film, aluminum laminated films, aluminum foil, aluminum foil composite membrane, etc. The heat-seal surface is flat. Heat seal width can be designed and customized specially according to customer requirements. It also can test different plastic flexible tube.

  Teknologji standard
  ASTM F2029, QB / T 2358 (ZBY 28004), YBB 00122003

  Parametrat e produktit

  Konfigurimi produkt

  Standard: Mainframe, manual operativ


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !