DRK102A стробоскоп

Краток опис:

Стробоскоп е исто така, повика на stroboscopic статични слики или вртежомерот. Тоа може да даде краток и интензивен блесок на светлина. функции на производот се прикаже Флеш фреквенцијата на секоја минута од дигитални цевка. Мали димензии и мала тежина. Мека светлина; долго крушка uselife. Лесен и удобен операција. примената на производот DRK102 е примена во пакување и печатење индустрија за тестирање процесот на печатење со голема брзина, мастило боја појавување, умре сечење, дупчење, виткање, итн Во текстилната индустрија, тоа може да го тестира SPI ...


детали за производот

Тагови производ

стробоскопе исто така, повика на stroboscopic статични слики или вртежомерот. Тоа може да даде краток и интензивен блесок на светлина.

Карактеристики на производот
се прикаже Флеш фреквенцијата на секоја минута од дигитални цевка.
Мали димензии и мала тежина.
Мека светлина; долго крушка uselife.
Лесен и удобен операција.

Примената на производот
DRK102 е примена во пакување и печатење индустрија за тестирање процесот на печатење со голема брзина, мастило боја појавување, умре сечење, дупчење, виткање, итн Во текстилната индустрија, тоа може да го тестира вретено брзина и weft разбојот, итн користат во машини за производство, тоа може да се дијагностицира сите видови на опрема, како што роторот, опрема решетката, вибрации опрема. Таа, исто така може да се користи во механички и електрични инженеринг, автомобилската, хемиската, оптички, медицински, бродоградба и Авијација индустрии.

Технички стандарди

Стандарди за производи

Кога ние се прилагоди фреквенцијата на стробоскоп трепка за да се затвори или да ги синхронизирате со измерените предмет


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Интернет разговор!