DRK107A хартија Дебелина тестер

Краток опис:

DRK107A хартија Дебелина тестер се применува професионално на тестирање на дебелина на хартија примероци. Производ featuresManual работење; Мал и лесен; лесен за move.Digital екранот и прикажување на покажувачот можат да бидат избрани; 0.001mm и 0,01 точност може да бидат избрани. Производ applicationIt се користи за тестирање дебелината на авионот на состојба примероци, широко се користат во хартија, картон и други лист материјал индустрија. Технички standardsISO 534


детали за производот

Тагови производ

DRK107A хартија Дебелина тестер се применува професионално на тестирање на дебелина на хартија примероци.

Функции на производот
Рачно ракување; Мал и лесен; погодно да се движат.
Дигитален дисплеј и прикажување на покажувачот можат да бидат избрани;
Можат да бидат избрани 0.001mm и 0,01 точност.

Примената на производот
се користи за тестирање на дебелината на авионот на состојба примероци, широко се користат во хартија, картон и други лист материјал индустрија.

Технички стандарди
ISO 534


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !